Jesienna promocja na certyfikację systemów zarządzania
Dostępne raty

Zarządzanie Energią - Certyfikacja ISO 50001

ISO 50001

Norma ISO 50001 dotyczy redukcji kosztów za energię, zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych oraz efektywności energetycznej przedsiębiorstwa.

Korzyści z certyfikacji Systemu Zarządzania Energią ISO 50001:2011

System zarządzania energią, wdrożony w przedsiębiorstwie, można poddać procesowi certyfikacji na zgodność z normą ISO 50001. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku innych systemów zarządzania (jakością, środowiskiem, bezpieczeństwem żywności, czy bezpieczeństwem i higieną pracy), certyfikacja systemu zarządzania energią ma charakter dobrowolny.

 

Zarządzanie Energią

Korzyści finansowe i środowiskowe

  • Audyt energetyczny przedsiębiorstwa, zgodnie z Ustawą o Efektywności Energetycznej z dnia 20 maja 2016. (Ustawa z dnia 20 maja 2016 r.
    o efektywności energetycznej Dz. U. z 2016 r. poz. 831) należy wykonywać co 4 lata. Jednak przejście na system ISO 50001 uwalnia od konieczności ponawiania audytu energetycznego przedsiębiorstwa, audyt energetyczny wykonuje się przy wdrażaniu systemu tylko raz. Jest to najbardziej efektywne i najtańsze rozwiązanie.
  • Obniżenie kosztów energii – zwiększenie lub poprawa efektywności energetycznej danej organizacji w wyniku efektywnego zarządzania energią poprzez identyfikację i kontrolę nad energochłonnymi obszarami działalności oraz optymalizację produkcji energii elektrycznej i cieplnej,
  • Racjonalizacja zużycia energii (paliw i mediów energetycznych),
  • Zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych do atmosfery
  • Zyskuje się wizerunek firmy dbającej o środowisko

Pozostałe w Przemysł

Uzyskaj szybką wycenę i rabat!

Zadzwoń

Napisz

Napisz